دسته‌بندی نشده

پوست چرب و خشک و نکات مراقبتی از آن

داشتن پوستی جوان و شفاف خواسته ی بسیاری از خانم ها و آقایان است. داشتن روتین پوست روزانه باعث می شود تا شما به این هدغ برسید. روتین پوست باید کاملا متناسب با نوع پوست فرد باشد. لذا قصد داریم در ادامه توضیحاتی پیرامون این موضوع ارائه دهیم تا با صرف کردن مقدار کمی هزینه و وقت، به پوست دلخواه تان برسید.

روتین پوست و نکات مراقبتی

اما روتین پوست چیست؟

منظور از روتین پوست، داشتن روالی ثابت و استفاده از محصولات تخصصی است که باعث مراقبت از پوست می شوند که می بایست بصورت روزانه و در دراز مدت انجام شود. باید بدانید که داشتن یک روتین پوست مناسب، فقط برای افراد دارای مشکل پوستی اند، نیست. بلکه برای داشتن پوستی زیبا و شفاف باید همیشه به آن توجه داشت.

همچنین انجام یک سری نکات مراقبتی مثل استفاده از ماسک صورت، برای داشتن پوستی مناسب بسیار کمک کننده خواهد بود.

روتین پوست مناسب من

شاید هدف خیلی از آقایان و مخصوصا خانم ها داشتن پوستی بدون نقص و زیبا باشد، اما روتین مناسب هر فرد می تواند متفاوت باشد با فرد دیگری. برای همین ابتدا باید نوع پوست خودمان را بشناسیم تا محصولات مراقبت پوست مناسب مان را تهیه کنیم.

پنج نوع کلی پوست

بطور کلی 5 نوع پوست داریم:
1. چرب 2. خشک 3. مختلط 4. حساس 5. نرمال

برای تشخیص اینکه پوست شما از کدام نوع است یک راه ساده وجود دارد. ابتدا پوست خود را با آب و شوینده مناسب کامل تمیز کنید. سپس با دستمال یا حوله آن را به آرامی خشک کنید (به هیچ وجه حوله را محکم روی پوست خود نکشید). همچنین تا یک ساعت از هیچ گونه کرم یا مرطوب کننده ای استفاده نکنید. حال تعدادی دستمال کاغذی برداشته و بر قسمت های مختلف صورت تان مثل گونه ها، بینی، پیشانی و چانه خود بگذارید.

اگر همگی چرب شده بودند، طبیعتا بطور کلی پوست شما چرب است و اگر همگی خشک ماندند، پوست شما خشک است. اما اگر برخی چرب و برخی خشک ماند، پوست شما از نوع مختلط است. در غیر این صورت هم پوست شما نرمال خواهد بود.

پس از اینکه نوع پوست خود را تشخیص دادید، حال باید روتین مناسب پوست خود را پیدا کنید.

کلام آخر

حال که با انواع کلی پوست آشنا شدیم باید به دنبال تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب برای روتین پوستی خودمان باشیم و با استمرار بر آن به پوست دلخواه خود برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The maximum upload file size: 1 گیگابایت.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.